20. dubna (31. týden) - 8. měsíc

Čauky človíčku,
tak jsme se šli všichni tři na tebe naposledy kouknout.

Ano, jsi moc pěkné mimčo, otočené hlavou dolů a připravené na svůj velký DEN, ale ještě chvilku počkej u mámy v břichu. Sice se na tebe už opravdu těšíme, ale času do 20.6. je ještě dost :).

Živě a vesele si poskakuješ v břiše, tak se máme asi zase na co těšit, ale raráška uvítáme raději než spící Růženku.

Dorota už si plánuje, jak tě bude vozit v kočárku na hřiště a na písek, ale prý tě nikomu nepučí.

Jména pro tebe jsou již vybraná:
- pro holku Agáta
- pro kluka Jáchym

Vše začíná být veselejší, neboť nám skončilo "velké lenošení", skončila doba, kdy jsme museli spolu doma ležet v klidu už od 22. týdne! Táta byl tedy s námi na mateřské :) a staral se o nás o všechny a za to velké díky, díky, díky.

Fotky z posledního UZ
   

   

20. února (23. týden) - 6. měsíc

Čauky mrňousi, tak nám asi pěkně rosteš, protože i moje břicho už je nyní slušně viditelné, takže se v něm už nedáš jen tak přehlédnout. Nastal čas nosit těhotenské oblečení.
A také si pěkně zvesela kopeš, až z toho břicho celé poskakuje (a to i v noci).

Dorota u tvého videa z UZ jásala:"...ahoj, těšíme se na tebe…", tak tě to snad potěší.

Fotky jen tak pro radost :-)
   

   

   

   

   

   Tvůj vývoj ve 23. týdnu:
- měříš kolem 30 cm
- vážíš asi 600 gr
- slyšíš náš hlas, reaguješ na hudbu
- kopeš a biješ pěstičkami a občas děláš i kotrmelce
- někdy škytáš


30. ledna (20. týden)

Náš velký den je tu! Všichni jsme slavnostně naladění a hlavně dostatečně natěšení, protože tě zase uvidíme :-).

Objednáni jsme byli na 17. hodinu, to proto, aby tvoje ségra Dorota byla pěkně vyspaná a táta to v klídku stihnul z práce. Už dopředu bylo dohodnuto, že to, jestli jsi kluk nebo holka, zůstane jen mezi námi.

... a už tě pěkně vidíme, celých 15 minut máme možnost se na tebe pěkně a pohodlně koukat. Vidíme, jaký máš obličej, ruce a jak kopeš nohama (já mám to štěstí, že to i cítím). Doktor i Dorota vše komentují, panuje veselá nálada, nahráváme si tě na DVD, aby ses mohlo taky kouknout.

Fotky z ultrazvuku
   

VIDEO z ultrazvuku

klikejte (20 MB)

Po UZ, kdy je vše OK, jdeme na koktejl a zákusek do cukrárny - už se slaví, protože jsi moc krásné, jedinečné a vytoužené mimčo.

Málem bych zapomněla, říkáme ti "mrňousi" - podle filmu "Doba ledová".

Tak mrňousi, díky za super zážitek, ještě několikrát se na tebe doma koukáme na PC a moc, moc, opravdu moc se na tebe těšíme :) tak čau a někdy kolem 20. června se uvidíme.

Tvůj vývoj ve 20. týdnu:
- měříš kolem 25 cm
- vážíš asi 350 gr
- začínají ti růst vlasy a nehty
- jdou cítit první pohyby (u tebe už od 16. týdne)


2. ledna 2006 (16. týden)

Hned od rána máme na pilno, budíček natažený na 6 hodin nás vytahuje z rozehřáté postele a šup na odběry v 16. týdnu - jen aby bylo vše ok!

A večer "sladká" odměna, poprvé jdeš opravdicky cítit, jak si vesele a živě kopeš a vrtíš se :) - zapisuji tvůj velký den! Od teď už tě budeme zase vnímat více a už pořád.

A taky nám začalo to slibované těhotenské cvičení, takže do sportovního a neulejvat se! Ale jak jde cítit, cvičíš si v břichu po celou hodinu cvičení taky a to svým vlastním tempem :) a to je moc fajn.

Jo, málem bych zapomněla, o víkendu chci vyrazit do města na nákup těhotenských kalhot, protože malé břicho už je tu(no dobře, tak tedy malé bříško, abych moc nepřeháněla).

Tvůj vývoj kolem 16. týdne:
- měříš teď okolo 16 cm a vážíš kolem 150g
- rostou ti nehty
- rostou ti a sílí svaly, aktivně se pohybuješ
- už můžeš zívat, polykat, sát nebo i krabatit čeloVánoce 2005 (15. -16. týden) - 4. měsíc

A jsou tu naše první vánoce ve čtyřech, dostáváš první dárky a dostává se ti taky naší pozornosti, protože už jdeš cítit, jak se tiskneš, když přiložíme ruku k břichu (já nebo Martin). Vypadá, že pohyby budou cítit snad i o něco dřív, než tomu bylo s Dorotou.

Pečeme cukroví, máme vánoční výzdobu, je pohoda a spousta zážitků; člověk už i ty vánoce vnímá úplně jinak, protože ví, že jsi tu s námi.

Od tetky Markéty jsi dostal rifle a bodyčko (růžové-prý neutrální barva :) že by už teta věděla, že jsi holka?) a pod našim stromečkem na tebe čekaly dvě bodyčka, to abys věděl, že o tobě už dávno víme. Pravda, Dorota si mylně myslela, že bodyčka pro mimino se rovnají bodyčka pro její panenku :)

Už se samozřejmě rozpoutaly i debaty na téma jméno pro tebe, ale znáš to, je ještě brzy, tak proč dělat ukvapené závěry :). Jo a děda(František) se pustil do svého věštění s prstýnkem, ale jeho předčasný tip nebudeme raději zveřejňovat, necháme bujných fantazírování a raději se necháme překvapit na konci ledna :)

Už jsem přihlášená do těhotenského cvičení, takže hned od začátku roku se bude pěkně cvičit, žádné lenošení se neplánuje :)

Foto z vánoc a bobování
   

   

Dorotiny poznámky na Ádu:
- Prohlížíme si fotky, když jsem byla těhotná a měla břicho, ve kterém byla Dorota. Vysvětluji jí, že v tom břichu byla tehdy ona. Předstírá, že všemu dobře rozumí. Zavřu album a ona něžně pohladí břicho a nadšeně říká:"... maminko, já su tam"!


12. prosinec 2005 (13. týden)

Jupíííííí a je to tu. Všichni (já-máma, Martin-táta a ségra Dorota) se těšíme a vyrážíme směrem na Horovu, kde už nás očekávají. Venku před ordinací už září vánoční stromeček, takže celkem příjemná atmosféra. Lidí je tu spousta, v čekárně čekáme celou hodinu, ale pro ségru(Dorotu) jsou tu hračky, tak nám to vůbec nevadí.

"... další prosím ..." a my tedy jdeme do kabinky plni očekávání, jakže to prožijeme po druhé? Super, super, táta s Dorotou tě vidí po celou dobu vyšetřování, protože je na ně otočen monitor, tak si tě užívají plnými doušky, fotíme se a Dorota jásá:"...miminko, maminka má miminko v bříšku".

Pochopitelně si odnášíme i tvoji fotku na památku, aby tě všichni viděli a my se mohli chlubit :) a také máme fotky(díky taťkovi) z ordinace, kde můžeš vidět mámu a přešťastnou ségru, to víš, ta to teď strašně moc prožívá.

Jsi moc krásný člověk a vidět tě, je opravdu veliký zážitek. 30. ledna 2006 se na tebe mrkneme zase, tentokráte v ordinaci na Kozí (polikliniku Viniční odmítáme, po předchozí ne zrovinka nejlepší zkušenosti) ...jen předchozí pacientka nám odnesla omylem těhotenskou průkazku :(

Dorota prohlašuje:"... mámo, už máš velké bříško ... budu mít sestřičku ...". Někteří opravdu neví, jestli už to nebohé děcko nemluví pravdu, ale to my opravdu nevíme na určení pohlaví je opravdu ještě moc brzy. Dorotě jsme totiž říkali o její kamarádce Anetce, které se má narodit (někdy kolem vánoc) sestřička a tak usoudila, že i ona bude mít přeci sestřičku :)

Foto z UZ
   

   

Dorotiny poznámky na Ádu:
- Prohlíží si mámino břicho a v tom se jí rozzářily oči nad pupkem a hlásí:"... miminko, vykukuje na nás". A od té doby jí už nikdo nevymluví, že na nás miminko nevykukuje z bříška pupkem. Prostě vykukuje a basta!

Tvůj vývoj:
- právě jsi ukončil 3. měsíc svého vývoje
- měříš kolem 10 cm
- už jsou patrné malé prstíky na končetinách
- lze zřetelně rozeznat noc, oči, uši a rty24. listopad 2005 (10. týden)

Tak dnes si jdu konečně pro těhotenskou průkazku, takže jsem opravdu oficiálně těhotná :) a hned se dovídám termín dalšího UZ, kdy tě (Ádo) konečně všichni uvidíme. Jdeme na něj 12. 12. 2005.

Vše je v pořádku, takže se moc těšíme na kouknutí na tebe a taky si plánuji, kdy začnu cvičit a kdy tě asi prvně ucítím?

Termín porodu je 20. června 2006, což je úterý.

Jo, lišáci čekají holku, takže se nám opět uvolnila rezervace na jméno "JÁCHYM". Otázkou jenom zůstává, zda vůbec bude možnost si jej dát?

Foto z Mikuláše
   

Dorotiny hlášky na Ádu:
- Obviňuje mě(mámu): "... nemáš miminko v bříšku, já mám v kočárku..."
- Jindy zase pofňukává ve své židličce u stolu a naříká:"...miminko plače!". Nechápavě se jí ptám, protože žádná pláč neslyším (ani z ulice):"...jaké miminko?" a Dorota suverénně odpovídá:" to v bříšku"!

Čauky, tak už jsi tu s námi!

Že nevíte, s kým to mluvíme, koho oslovujeme? Naší druhou Ádu, tak říkáme malému nenarozenému, tomu, který je uvnitř. Ve středu 12. října 2005 nám vyšel pozitivní těhotenský test, ukázal se druhý proužek, jupíííííí! Je to tu opět a musím říci, že se opravdu moc těšíme.

Mluvíme o tobě, těšíme se a jsme zvědaví, jaké že to bude ve čtyřech u nás doma. V půlce června na nás koukneš. To bude super. To víš, Dorota už tady někoho nutně potřebuje, aby měla s kým dělat blbůstky, dovádět a otravovat :) a my se aspoň v létě nebudeme nudit ;-).

V 5. týdnu tě už máma viděla na UZ (ultrazvuku). Babička i děda Zlínští o tobě už ví a zapili tě troškou vína, kamarádi se tuto radostnou novinku dozvěděli v cukrárně.

Táta nelení a už vymýšlí tvůj web a fotí první fotky... tak se těš, připravujeme se na tebe!