Vázání kravaty

13.09.2004
Je pravdou, že kravatu jsem se naučil vázat až ve svých 26 letech. Ne že bych to dříve nepotřeboval, ba právě naopak, ale vždy se po ruce našel někdo, kdo to zvládl za mě.

Situace se změnila až poté, co jsem musel požádat jednu slečnu ve vlaku, zdali neumí vázat kravatu, neboť ani já ani kolega z práce, kterému kravaty vázala babička, jsme nebyli schopni vytvořit ten správný uzel. Tehdy jsem se rozhodl, že se kravatu vázat naučím.

Je smutné, jak málo dostupného materiálu o vázání kravat jsem tehdy našel. Zachránila mě až má drahá, která mi dala kartičku se dvěma základními uzly. A tak i já, pouhý laik, co se vázání kravat týče jsem byl zachráněn. Kartičku mám doma na "nástěnce" a když potřebuji zavázat kravatu, mám ji pěkně po ruce. Častým opakováním se mi ovšem vázání uzlů už tak zautomatizovalo, že ji dnes prakticky nepotřebuji.

Uzel LONG
Váže se u kravat z těžších materiálů nebo u kravat širších fazón. Má být volnější, příliš se neutahuje a nejlépe se vyjímá v límci s delšími špičkami.

uzel LONG

Uzel MANHATTAN
Používá se u kravat z lehkých materiálů nebo užších fazón. Nosí se k dennímu oblečení. Tento uzel se nejlépe hodí do košile s tuhým límcem a s krátkými špičkami.

uzel MANHATTAN


Fotky mobilky

sekce webu Vyhledávání